ŞİRKETİMİZ

RTA Laboratuvarları 1996 yılında Merial kanatlı aşılarının dağıtımı ile İstanbul/Kadıköy’de sektöre giriş yaptı. 2001 yılında TÜBİTAK projelerinden birini destekleyerek Ar‐Ge yatırımlarına başladı. 2002 yılında Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’ndeki binasına taşındı. Aynı yıl bu binada moleküler biyoloji‐genetik, immünoloji‐seroloji temelli çalışmalar yapmaya uygun, ar-ge laboratuvarını kurdu. 2004 yılında medikal ve endüstriyel biyoteknoloji ürünlerinin ar-ge ve üretimine yönelik laboratuvarları ve temiz alanları kurdu. RTA markalı ilk ürünler bu yıl piyasa sunuldu. 2013 yılında ihracat faaliyetlerine başladı. RTA Laboratuvarları, 2014 yılında hisselerinin %34’ünü bir biyoteknoloji firması kimliği ile halka arz etti.

RTA kendi konuları ile ilgili bilim camiası, endüstriyel firmalar, klinikler, üniversiteler ve araştırma kuruluşları ile yakın ilişkiler içinde bulunmaktadır. 2017’de T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi belgesi verilen RTA Laboratuvarları 2018 yılında Güler Yatırım A.Ş. tarafından satın alınmıştır. RTA Laboratuvarları Güler Yatırım A.Ş. bünyesi altında ARGE ve Üretim faaliyetlerini devam ettirmektedir.

2019 yılında A1 Yaşam Bilimleri A.Ş. firması iştiraki ile hem diagnostik hem de yaşam bilimleri alanındaki pazarlama faaliyetlerine hız ve güç kazandırdı.

WhatsApp

Merhaba!
Sorularınız için WhatsApp üzerinden veya rta@rtalabs.com.tr üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

X
Çevrimiçi RTA Laboratuvarları
WhatsApp

Merhaba!
Sorularınız için WhatsApp üzerinden veya rta@rtalabs.com.tr üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

X
Çevrimiçi RTA Laboratuvarları